Zwiedzanie browaru

Zwiedzanie Browaru Rzemieślniczego Jan Olbracht to niesamowita sposobność poznania warsztatu pracy piwowarów i poszczególnych etapów produkcji piwa. Uczestnicy, ogladajac m.in. warzelnie, leżakownie, linie rozlewu i laboratorium, w praktyce dowiadują się czym jest brzeczka, słód, zacier, jakie są rodzaje drożdży oraz wiele innych ciekawostek.

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy to stosunkowo nowy, bo otwarty w 2014 roku, browar warzący kilkanascie gatunków piw. Jest jednym z głównych inicjatorów renesansu browarnictwa rzemieślniczego w Polsce. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach piwowarskich – to tu uwarzono np. Kraft Roku 2016. Aktywnie współpracuje z piwowarami domowymi, organizujac m.in. doroczny konkurs „Kuznia Piwowarów”, w którym piwa według receptur laureatów trafiają do rozlewu i ogólnopolskiej dystrybucji.

Browar nawiazuje nie tylko do bogatych lokalnych tradycji piwowarskich, ale i osoby monarchy, szczególnie ważnego w historii Piotrkowa. Jest rozwinieciem toruńskiego Browaru Staromiejskiego, również z królem Olbrachtem w nazwie. Wytwarza stale kilka gatunków piw w „królewskiej” serii oraz okresowo limitowane i niepowtarzalne partie piw specjalnych pod wspólną nazwą „Piotrek z Bagien”, nawiązującą do lokalnych legend.

Czas zwiedzania – ok. 1,5 h. 

Wycieczki tylko dla grup zorganizowanych które liczą minimum 20os.

Cena biletu 25zł/os.

W cenie degustacja piwa regionalnego.

Możliwość zwiedzania w tygodniu godz. 14:00 – 17:00

Weekndy – pierwsze wejście od godz. 9:00

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy

Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy

ul. Twardosławicka 43

97-300 Piotrków Trybunalski

Rezerwacje i informacje: 728361075

email: manager@centrumedukacjibrowarniczej.pl

FACEBOOK

Kontakt

Muzeum Piwowarstwa

tel. +48 696 099 305

sklep@centrumedukacjibrowarniczej.pl

Adres sklepu stacjonarnego

ul. Szewska 2

97-300 Piotrków Tryb.

Mapa

Pin It on Pinterest

Share This