Panele degustacyjne

Przegląd najciekawszych gatunków piwa. Podczas ciekawej pogawędki uczestnicy poznają różne gatunki piwa a także kulturę. W trakcie prezentacji degustują kilka odmiennych gatunków piwa, zależnie od wybranej wersji. Prowadzący spotkanie zapoznaje uczestników ze sztuką degustacji tak, aby samodzielnie mogli spróbować opisać jego bukiet i smak.

Podczas ciekawej prelekcji uczestnicy poznają różne gatunki piwa – do degustacji przygotowano ich aż 8!

 Oto one:

  • Córa Koryntu – w stylu WeizenBock Mocne piwo pszeniczne, w którym zapach opiekanych słodów doskonale komponuje się z aromatem goździków i bananów oraz ciemnych owoców (śliwek, rodzynek i winogron) uzyskanych dzięki pracy drożdży piwowarskich górnej fermentacji.
  • Piernikowy foch – Ciemne piwo dolnej fermentacji, w którym słodycz miodu wielokwiatowego przełamują aromaty przypraw korzennych. Gęsta, jasnobrązowa piana harmonizuje z czekoladową barwą trunku.
  • Opactwo króla – Belgian India Pale Ale to połączenie dwóch piwnych światów. Tradycyjnego Belgijskiego piwa klasztornego o estrowym (owocowym) charakterze z Amerykańskim India Pale Ale. Stylem o wyraźnej goryczce i bogatym tropikalno – cytrusowym aromacie.
  • Tajemnice Króla – Stout Ciemne piwo górnej fermentacji – styl wywodzący się z Wielkiej Brytanii. Ciemna barwa stouta oraz jego wyrazisty smak z nutą gorzkiej czekolady to zasługa słodów palonych oraz palonego ziarna jęczmienia, które znajdziemy w składzie piwa.
  • Powrót króla – American Pale Ale to jasne, lekkie oraz orzeźwiające piwo. Styl, który charakteryzuje się wyraźnie podkreśloną, ale nienachalną goryczką, cytrusowe nuty budujące aromat i smak tego piwa pochodzą od aromatycznych odmian chmielu.
  • Sekrety króla – Milk Stout Ciemne piwo o złożonym i bogatym smaku. Dzięki słodom czekoladowym, oraz dodatkom w postaci laktozy i prażonej kawy, nasz Milk Stout przywodzi na myśl espresso z mlekiem. Całość uzupełnia egzotyczna nuta prażonych wiórków kokosa i subtelny aromat wanilii.
  • Pomarańczarnia – Witbier Belgijskie piwo pszeniczne górnej fermentacji, naturalnie mętne, zwane również biere blanche (białe piwo).
  • Śmietanka – Jasne piwo pszeniczne o charakterystycznym aromacie bananów i goździków.

Realizujemy również prezentacje wyjazdowe, np. u klienta w firmie. Ceny ustalamy indywidualnie na podstawie rozmowy z klietem.

Szczegółowe informacje u menadżera CEB.

Centrum Edukacji Browarniczej

Restauracja KAMIENICA

Pub SKYY

Smaki Miasta Piwowarów:

 

Restauracja KAMIENICA

 

Pub SKYY

 

Pub Gaza

FACEBOOK

Kontakt

Muzeum Piwowarstwa

tel. +48 696 099 305

sklep@centrumedukacjibrowarniczej.pl

Adres sklepu stacjonarnego

ul. Szewska 2

97-300 Piotrków Tryb.

Mapa

Pin It on Pinterest

Share This