Wizyta w fabryce szklanych bombek Szkło Dekor

Nasze miasto – Piotrków Trybunalski – należy do najstarszych w Polsce, ma już ponad 800 lat i poszczycić się może wieloma atrakcjami wartymi zobaczenia. My tym razem zapraszamy Państwa do spędzenia z nami jednego, wyjątkowego dnia. Zaprezentujemy Państwu dwa miejsca, z których słynie Piotrków, miejsca w których powstają wyjątkowe produkty, według starych, rzemieślniczych receptur. I jeszcze zaprosimy na pyszny obiad na Rynku Trybunalskim, w samym sercu naszego starego miasta! Zapraszamy do zwiedzenia Muzeum Piwowarstwa i piotrkowskiej Manufaktury Bombek

W piotrkowskich browarach poznacie Państwo tajniki warzenia piwa, zwiedzicie Muzeum Piwowarstwa, będziecie też mogli posmakować różnych gatunków piwa czy regionalnych napojów.

Z kolei wizyta w Manufakturze Bombek, szeroko znanej piotrkowskiej fabryki szklanych ozdób Szkło-Dekor, przybliży Państwu trudną sztukę dmuchania pięknych przedmiotów ze szkła oraz ręcznego nanoszenia dekoracji. I, co najważniejsze, na wszystkich gości czekają warsztaty rękodzieła – wykonania własnej ozdoby! Będzie piękna pamiątka z wycieczki!

Zapraszamy!

Dzień w Piotrkowie Trybunalskim – Program wycieczki:

1. Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa

Jedyne w Polsce, stworzone przez i dla miłośników złotego trunku. Choć nie tylko – bo niesamowity, interaktywny Browar do Góry Nogami robi wrażenie na każdym zwiedzającym. Autentyczna, zminiaturyzowana instalacja browarnicza umieszczona jest tu na… suficie! Wchodzi w skład ścieżki dydaktycznej, na której pokazujemy turystom podstawy technologii produkcji piwa, a także zapoznajemy z surowcami używanymi do jego wytwarzania. Zwiedzający mogą je nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć, a nawet spróbować. Krok po kroku pokazujemy bogactwo gatunków, historię piwowarstwa, rodzaje słodów, czy sprzęt do samodzielnej produkcji piwa w domu. Przewodnik przeprowadza też z uczestnikami degustację wybranego gatunku piwa i opowiada o jego pochodzeniu. Na koniec chwila na samodzielne zwiedzanie i zakupy w Centrum Edukacji Browarniczej, najlepiej zaopatrzonym sklepie piwowarskim w Polsce.

1. Wizyta w fabryce szklanych bombek Szkło-Dekor

Uczestnicy mają sposobność zwiedzenia zakładu produkcyjnego w trakcie pracy, „podejrzenia” tajników procesu ręcznego wytwarzania bombek, od dmuchania aż po dekorowanie. Następnie biorą udział w warsztatach rękodzielniczych wykonania własnych ozdób, które mogą zabrać ze sobą jako pamiątkę z wycieczki. Na koniec wizyta w przyzakładowym sklepiku z artykułami dekoracji wnętrz i słynnymi ozdobami, które trafiają na świąteczne drzewka na całym świecie.

Umiejętności

Opublikowano w dniu