Muzeum Piwowarstwa

Muzeum Piwowarstwa w Centrum Edukacji Browarniczej w Piotrkowie Trybunalskim to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym w przystępny sposób, krok po kroku, zapoznacie się z procesem produkcji piwa, od przygotoddwania słodu aż po butelkowanie. W naszym muzeum odkryjecie różnorodność tego trunku, jego liczne gatunki i smaki. Poznacie też zasady samodzielnego warzenia piwa, zobaczycie prawdziwą instalację browarniczą w miniaturze i… do góry nogami. Przechodząc przez sale wystawowe, poznacie historię piotrkowskiego browarnictwa i jego znaczenie w dziejach miasta i kraju, od czasów średniowiecznych, przez rewolucję przemysłową XIX wieku, a kończąc na czasach współczesnych.

Odkryjecie też historię unikalnego lokalnego napoju Jałowiec, który, choć bezalkoholowy, z piwem ma wiele wspólnego. Poznacie też jedyne na świecie piwo typu quintuple – Korda. Na ekranie zobaczycie multimedialną prezentację o tym jak powstaje piwo w naszym rzemieślniczym browarze Jan Olbracht. 

 

Na piętrze ekspozycja poświęcona została w całości technologii produkcji piwa. Tutaj odwiedzający zgłębiają wiedzę o tym z jakich surowców powstaje trunek, poznają najciekawsze gatunki z różnych stron świata oraz piwną kulturę. W trakcie prezentacji możecie dotknąć, powąchać poszczególnych składników i spróbować kilku odmiennych gatunków piwa. Prowadzący spotkanie może zapoznać Was ze sztuką degustacji tak, abyście samodzielnie mogli spróbować opisać bukiet i smak piwa. Dowiecie się, że wyrób piwa to pasja i hobby, którym można zajmować się we własnym domu.

 

CENNIK INDYWIDUALNY:

 

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem audio 25zł/os.

 

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem audio + degustacja jednego gatunku piwa 30zł/os

 

CENNIK DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH:

 

Zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, bądź przewodnikiem audio + degustacja jednego gatunku piwa 25zł/os

 

.

Centrum Edukacji Browarniczej

Muzeum Piwowarstwa

ul. Szewska 2

97-300 Piotrków Trybunalski

Telefon:

Manager : +48 728 361 075

mail: manager@centrumedukacjibrowarniczej.pl

FACEBOOK

Kontakt

Muzeum Piwowarstwa

tel. +48 696 099 305

sklep@centrumedukacjibrowarniczej.pl

Adres sklepu stacjonarnego

ul. Szewska 2

97-300 Piotrków Tryb.

Mapa

Pin It on Pinterest

Share This