Centrum Renowacji Aut Maserati MBL Classic

Dzień męskich pasji w Piotrkowie Trybunalskim

Nasze miasto – Piotrków Trybunalski – należy do najstarszych w Polsce, ma już ponad 800 lat i poszczycić się może wieloma atrakcjami wartymi zobaczenia. My tym razem zapraszamy do spędzenia z nami jednego, wyjątkowego dnia. Zaprezentujemy Państwu dwa miejsca, z których Piotrków słynie w świecie. Miejsca, w których pod okiem specjalistów i pasjonatów powstają wyjątkowe produkty, gdzie najnowsze technologie łączą się ze starymi, rzemieślniczymi umiejętnościami. Zapraszamy do zwiedzenia Muzeum Piwowarstwa i piotrkowskiego Centrum Renowacji Aut Maserati MBL Classics

W piotrkowskich browarach poznacie Państwo tajniki warzenia piwa, zwiedzicie Muzeum Piwowarstwa, będziecie też mogli posmakować różnych gatunków piwa czy regionalnych napojów.

Z kolei wizyta w MBL Classics, jednym z nielicznych w Europie centrów renowacji samochodów zabytkowych, to prawdziwa podróż w czasie. Warsztat specjalizuje się w odbudowie aut włoskiej marki Maserati. Tutaj tradycyjna, rzemieślnicza robota, najlepsze naturalne materiały, pasja i zamiłowanie do klasycznego piękna spotykają się  z techniczną precyzją najnowszych technologii.

Dzień w Piotrkowie Trybunalskim Program wycieczki:

1. Zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa

Jedyne w Polsce, stworzone przez i dla miłośników piwa. Choć nie tylko – bo niesamowity, interaktywny Browar do Góry Nogami robi wrażenie na każdym zwiedzającym. Autentyczna, zminiaturyzowana instalacja browarnicza umieszczona jest tu na… suficie! Wchodzi w skład ścieżki dydaktycznej, na której pokazujemy turystom podstawy technologii produkcji piwa, a także zapoznajemy z surowcami używanymi do jego wytwarzania. Zwiedzający mogą je nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć, a nawet spróbować. Krok po kroku pokazujemy bogactwo gatunków, historię piwowarstwa, rodzaje słodów, czy sprzęt do samodzielnej produkcji piwa w domu. Przewodnik przeprowadza też z uczestnikami degustację wybranego gatunku piwa i opowiada o jego pochodzeniu. Na koniec chwila na samodzielne zwiedzanie i zakupy w Centrum Edukacji Browarniczej, najlepiej zaopatrzonym sklepie piwowarskim w Polsce.

1. Zwiedzanie Browaru Jan Olbracht Rzemieślniczy

W trakcie zwiedzania Browaru Olbracht uczestnicy poznają kolejne etapy produkcji piwa, oglądając m.in. warzelnię, leżakownię, linię rozlewu i laboratorium. Mają okazję w praktyce dowiedzieć się co to jest brzeczka, słód, zacier, jakie są rodzaje drożdży oraz wiele innych ciekawostek. W cenie biletu degustacja dwóch rodzajów piwa.

1. Wizyta w centrum renowacji zabytkowych samochodów

Zwiedzający będą mieli okazję zapoznać sie tu z całym procesem odbudowy samochodu, zaczynając od wizyty w blacharni, poprzez lakiernię, dział tapicerski, mechaniczny i montażu. Uczestnicy wycieczki będa mogli zobaczyć jak odtwarza się niedostępne już elementy karoserii, a chętni będą mogli spróbować własnych sił przy formowaniu elementów. Zwiedzając dział tapicerski będzie można zobaczyć specjalnie wyprawione skóry do tapicerki takich aut jak Ferrari czy Maserati, a także unikatowe ręcznie tkane dywany. Na koniec pamiątkowe zdjęcie w jednym z zabytkowych aut oraz kącik z pamiątkami.

Umiejętności

Opublikowano w dniu